Rada Dzielnicy Oliwa

wtorek, 19 marca 2019 r.

AktualnościRadni DzielnicyKomisje

DyżuryStatutDokumentyKontakt

Tiry znikną z centrum Oliwy

02.09.2013

Tiry znikną z centrum Oliwy. Na ulicach pojawiły się już postulowane przez Radę Osiedla Oliwa znaki zakazu wjazdu dla ciężarówek.


W maju, na wniosek mieszkańców, Rada Osiedla Oliwa podjęła uchwałę wnioskującą do Prezydenta Miasta o wprowadzenie na całej długości ulic: Czyżewskiego, Opackiej, Opata Jacka Rybińskiego, Piastowskiej, Stary Rynek Oliwski, Polanki, Wita Stwosza, Bażyńskiego i Spacerowej całodobowego zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej 16 ton.


Po dokonaniu pomiarów, Zarząd Dróg i Zieleni uznał, że postulat jest w dużej części zasadny zasadny. Powstał projekt opracowania, którego celem było wyeliminowanie ruchu samochodów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej 24 t. w rejonie ulic: Czyżewskiego, Nadwodnej, Opackiej, Opata Jacka Rybińskiego, Starego Rynku Oliwskiego oraz Spacerowej.


W związku z tym na terenie dzielnicy ustawiono już 6 znaków zakazu wjazdu samochodów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej 24 t. oraz 4 tablice uprzedzające o tym zakazie.

wstecz...