Rada Dzielnicy Oliwa

wtorek, 19 marca 2019 r.

AktualnościRadni DzielnicyKomisje

DyżuryStatutDokumentyKontakt

Oddaj swój głos dla Oliwy!

29.09.2014

Poniżej przedstawiamy świetne wnioski do budżetu obywatelskiego wyłonione w wyniku otwartych spotkań dla autorów wniosków, które odbywały się w Radzie Dzielnicy Oliwa. Zagłosujcie na nie! Namawiajcie innych!
Strona do głosowania >>>https://gdansk.zetwibo.pl/voting/welcome
Więcej o Budżecie Obywatelskim w Gdańsku


Nr 23 „Oliwski szlak rekreacji – od Młyna do Ludolphina” – rewitalizacja terenów zieleni obejmujących: zabytkowy park Ludolphino, trawnik rekreacyjny przy Młynie.
Opis: Stwórzmy razem OLIWSKI SZLAK REKREACJI - miejsce aktywnego wypoczynku dla mieszkańców Oliwy, Gdańska i całego Trójmiasta. Dzięki rewitalizacji i adaptacji terenów zielonych zabytkowego parku Ludolphino, trawnika przy Stawie Młyńskim, a w przyszłości odtworzeniu ścieżki zdrowia u podnóża Pachołka, mamy szansę stworzenia miejsca na wzór parku Reagana. OLIWSKI SZLAK REKREACJI to nie tylko boisko, siłownia i grill w parku Ludolphino oraz łąka kwietna i kreatywne miejsce zabaw przy Młynie – to także pomysł na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. Chcesz, aby Twoje Miasto się zmieniło? Głosuj i zdecyduj jaki będziesz mieć widok ze swojego okna i gdzie spędzisz weekend !
Miejsce: LUDOLPHINO:
Gdańsk Ul. Czyżewskiego 31
Teren parku Ludolphino przy Zespole Szkół Architektury Krajobrazu I Handlowo – Usługowych
Własność działki 47/2 obręb 006 - własność Gmina Gdańsk
TRAWNIK REKREACYJNY
Trawnik między ul. Spacerową a stawem retencyjnym
działka nr 167/11 obręb 10 – własność Gmina Gdańsk
Działka 167/11 obręb 10 jest oznaczona w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako przeznaczona na projektowaną podczyszczalnię wód opadowych. Podczas wstępnych rozmów z Melioracjami uzyskano informację, że projekt TRAWNIKA REKREACYJNEGO nie koliduje z ew. podczyszczalnią.
Docelowo trawnik rekreacyjny będzie również obejmował część działki nr 168/2 obręb 10. Ze względu na to, że ww działka należy do Skarbu Państwa, ta część trawnika będzie finansowana ze środków spoza budżetu obywatelskiego.
Koszt: 494460 złNr 18 Place Zabaw w Oliwie - budowa placów zabaw na zieleńcach przy ulicach: Husa i Żeromskiego.
Opis: Zbudujmy porządne place zabaw dla naszych dzieci! W Oliwie bardzo brakuje takich miejsc. Dwa zapomniane zieleńce (ul. Husa i ul. Żeromskiego) mają szansę ożyć i stać się miejscem fantastycznych zabaw dzieci oraz integracji mieszkańców.
Miejsce:
- Teren zielony u zbiegu ul. Husa i Derdowskiego (teren podległy GZNK)
- Skwer otoczony ulicami: Wita Stwosza, Żeromskiego i Grottgera (teren podległy ZDiZ)
Koszt: 500 000 zł


Nr 6 "SPORT POD PACHOŁKIEM"
Opis: Konieczność powstania kompleksu sportowego "Pod Pachołkiem" dostrzegają i zgłaszają uczniowie, rodzice, nauczyciele szkoły oraz mieszkańcy dzielnicy Oliwy. Projekt obejmuje powstanie: wielofunkcyjnego boiska, boiska dwu-funkcyjnego do piłki siatkowej/tenisa ziemnego, siłowni "pod chmurką" i placu ze stołami do tenisa stołowego.
Remont płyty boiska przy SP 23 (Opacka) i boisk w bliskim sąsiedztwie - na terenie TPK (ul.Tatrzańska), oraz modernizacja wyposażenia sportowo - technicznego jest konieczna do zachowania bezpieczeństwa podczas zajęć szkolnych oraz umożliwi spędzanie czasu „na sportowo” przez mieszkańców dzielnicy Oliwy.
Zakres projektu po uzgodnieniach Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska z wnioskodawcą:
zmianę zakresu tylko do boiska wielofunkcyjnego 50x32 przy Szkole Podstawowej nr 23.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 23 im.Dzieci Świata, 80-330 Gdańsk, ul. Opacka 7
Lokalizacja: Boisko i tereny sportowe znajdują się przy Szkole Podstawowej nr 23 oraz na terenie TPK (ul.Tatrzańska)
Koszt: 500 000 złNr 5 Zielone skwery Oliwy
Opis: Dwa zielone skwery w Oliwie nie mogą doczekać się właściwej oprawy. Zaniedbane, lecz nie zapomniane, bardziej odstraszają niż przyciągają. Znajdujące się blisko siebie zielone place przy ulicy Husa i Drzymały czekają na tchnięcie w nie życia, tak by mieszkańcy, spacerowicze i turyści mogli korzystać z ich niepowtarzalnego uroku.
Miejsce: Gdańsk-Oliwa, plac na rogu ulic Wojciecha Drzymały i Jana Husa, Obręb 13, Działka 71, Część działki 71 o wymiarach 60m x 18m przeznaczona pod zieleń
Gdańsk-Oliwa, północna część placu przy ulicy Jana Husa o wielkości 25m x 40m, nie objęta projektem siłowni oraz placu zabaw sporządzonym przez Radę Oliwy; Obręb 13, Działka 128/16
Koszt: 254 060 zł
Strona do głosowania >>>https://gdansk.zetwibo.pl/voting/welcome

wstecz...