Rada Dzielnicy Oliwa

czwartek, 21 marca 2019 r.

AktualnościRadni DzielnicyKomisje

DyżuryStatutDokumentyKontakt

Trenuj bieganie w dzielnicach

09.03.2016

Od 14 marca startuje nowy, kolejny cykl treningów biegowych przygotowanych przez Miasto Gdańsk. Uzupełni ofertę programu "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanego przez MOSiR od 2013 roku. Zgodnie zjego założeniami, zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu. Udział w nich będzie bezpłatny.


- Miasto Gdańsk to doskonałe miejsce na realizację różnego rodzaju aktywności fizycznych. Bieganie zaś należy do najpopularniejszych form ruchu. Dostrzegamy to, że liczba biegających gdańszczan stale rośnie. Dlatego inwestujemy w ścieżki biegowe, m.in. wokół zbiorników retencyjnych, czy też w program "Aktywuj się wGdańsku", którego ideą jest inspirowanie naszych mieszkańców do dbania o zdrowie i formę – zachęca Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.


- Po gorąco przyjętym przez środowisko biegowe projekcie "Aktywuj się w maratonie", który przygotowaliśmy przed 1. PZU Gdańsk Maratonem w ubiegłym roku, postanowiliśmy pójść o krok dalej iumożliwić gdańszczanom rozpoczęcie przygody z bieganiem pod okiem profesjonalistów. Bardziej zaawansowani, również znajdą dla siebie wiele cennych wskazówek – dodaje Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR.


By zapewnić jak najszerszą możliwość skorzystania z programu, MOSiR przygotował aż 6 lokalizacji, wktórych obywać się będą zajęcia. Szlaki treningowe przebiegają głównie w pobliżu zbiorników retencyjnych i po ścieżkach parkowych. Do każdej z nich będzie przydzielony minimum jeden trener, opiekujący się grupą i realizujący z nią program treningów. Uczestnicy otrzymają również porady związane zdietą, przeciwdziałaniu kontuzjom. Zajęcia będą trwały 90 minut.


· Stogi - park wokół Pustego Stawu (wejście od ul. Nowotnej) – wtorek godzina 18.00
· Zaspa - Park Reagana (wejście A) w miesiącach: marzec, kwiecień, wrzesień, październik, listopad, grudzień – czwartek godzina 18.00
· Oliwa – Trójmiejski Park Krajobrazowy (wejście od ul. Wiejskiej) w miesiącach: maj, czerwiec, lipiec, sierpień - czwartek godzina 18.00
· Orunia - park Oruński (wejście od ul. Nowiny) – czwartek godzina 18.00
· Osowa – TPK (wejście od ul. Juraty) - sobota godzina 9.00
· Jasień - pętla wokół zbiornika przy stacji PKM - sobota godzina 9.00
· Zakoniczyn - pętla wokół zbiornika retencyjnego (wejście od ul. Bergiela i Świętokrzyskiej) – sobota godzina 9.00


Informacje: aktywujsiewgdansku.pl

wstecz...