Rada Dzielnicy Oliwa

poniedziałek, 23 lipca 2018 r.

AktualnościRadni DzielnicyKomisje

DyżuryStatutDokumentyKontakt

Wyniki majowych turniejów sportowych

23.05.2016

Od 2 do 7 maja rozgrywane były turnieje piłkarskie puchary Święta 3 Maja i XII Rocznicy Polski w Unii Europejskiej, ufundowane przez Jarosława Wałęsę, posła do Parlamentu Europejskiego.Turnieje, rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych, zostały przeprowadzone na sztucznym boisku przy ul. Cystersów 13. Organizatorami byli: Klub „AD-REM”, GOKF, przy wsparciu Biura Promocji Urzędu Miejskiego i Rady Dzielnicy Oliwa.

Finaliści grupy młodszej - + AKCJA CZERWONA KARTKA RASIZMOWI.
Finały w kategorii seniorów:
I miejsce zdobyła ekipa: ”AD-REM” OLIWA , grająca w składzie; Tomek Sroka, Marcin Wiesiołek, Mateusz Missa, Sebastian Gołębiewski, Adam Kruszyński, Kamil Kubiak. Wygrali oni w finale z zespołem DOS – GKF Gdańsk rzutami karnymi 5:4 (w normalnym czasie był to wynik 3:3).
II miejsce zdobyła drużyna DOS – GOKF Gdańsk
III miejsce drużyna Zespołu Szkół AK i HU Oliwa
IV miejsce zespół - PRZYMORZE (najmłodszy zespół turnieju)

Najlepszymi snajperami zostali:
Sebastian Gołębiewski – 6 bramek
Tomek Sroka i Kacper Szczepański – po 5 bramek.

Najlepszym zawodnikiem uznano Damiana Beleckiego (Dos – GOKF).
Najlepszy Bramkarz – Maciek Czeczko (Dos – GOKF).
Zawodnikiem „Fair Play” uznano Mateusza Dawidowskiego (ZSAK i HU).

Uczestnicy finałów –grupa starsza
W kategorii gimnazjalnej (rocznik 1999 i młodsi) zwyciężyła drużyna klubu „AD-REM” OLIWA, grająca w składzie:
Oskar Jankuniec, Kamil Belecki, Samuel Rychlik, Jan Niekrasz, Adam Materny, Oliwer Hoppe, Igor Markowski, Maciej Chłopecki, wygrywając mecze z zespołem GOKF 7 :4 oraz w finale z zespołem STO POLANKI 5 : 3.

II miejsce – zespół Gimnazjum STO Polanki (pokonując w półfinale Gim. nr 1 ( 3:1)

III miejsce – drużyna GOKF

IV miejsce ekipa – Gimnazjum nr 1 Strzyże.

Najlepszym snajperem został Tymon Gierałtowski (6 bramek w finałach), przed Igorem Markowskim (AD-REM – 5 bramek).
Najlepszym zawodnikiem uznano Kamila Beleckiego.
Najlepszym bramkarzem został Oskar Jankuniec.
Zawodnikiem „Fair Play” wybrano Jakuba Sachajko (STO)

W tej grupie do wyróżniających się graczy, oprócz zwycięzców i wyróżnionych, należeli także: Patryk Łapięś, Franek Zajączkowski, Piotr Gordelik, Marcin Bokun.
Zwycięskie zespoły i wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary europosła Jarosława Wałęsy oraz medale i dyplomy ufundowane przez GOKF. Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Dzielnicy Oliwa, Lotos, Wydział Promocji UM Gdańsk, Lechia Gdańsk.
Dodatkową niespodzianka były upominki ufundowane przez przyjaciela młodzieży i sportu PZPN. Serdecznie dzięki.
ZWYCIĘSKIE ZESPOŁY i WYRÓŻNIENI ZAWODNICY OTRZYMALI PUCHARY EUROPOSŁA JAROSŁAWA WAŁĘSY oraz medale i dyplomy ufundowane przez GOKF a także nagrody rzeczowe ufundowane przez RADĘ OSIEDLA OLIWA, LOTOS, Wydział PROMOCJI UM Gdańsk, LECHII Gdańsk .
Obsługę medyczną turnieju oraz sędziowską w grupie starszej zabezpieczył GOKF Gdańsk.
Organizatorzy dziękują także Przewodniczącemu Zarządu Rady Dzielnicy Oliwa Tomaszowi Strugowi za pomoc w przygotowaniu i organizacji turniejów oraz opiekunom drużyn: Grzegorzowi Nurzyńskiemu, Romanowi Zabłudowskiemu oraz Mirosławowi Szołucha za wzorowe dopilnowanie drużyn. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły „FREGATA” za udostępnienie boiska.
Osobne słowa podziękowania kierujemy do Przyjaciela Dzielnicy Oliwa, Posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Wałęsy za kolejny rok patronatu nad turniejem.
Turniej był kolejną imprezą klubu AD-REM w ramach Akcji „ CZERWONA KARTKA RASIZMOWI W SPORCIE”.

Za Komitet Organizacyjny:


Kierownik Klubu „AD-REM”

Ryszard Riviera

wstecz...