Rada Dzielnicy Oliwa

czwartek, 22 listopada 2018 r.

AktualnościRadni DzielnicyKomisje

DyżuryStatutDokumentyKontakt

Wyniki turniejów z okazji Świeta 3 maja i XIII rocznicy przystąpienia Polski do UE

25.05.2017

W okresie 3 – 13 maja 2017 roku rozegrane zostały turnieje piłkarskie w 2 kategoriach wiekowych, organizowane o puchary Święta 3 maja i XIII rocznicy Polski w Unii Europejskiej, które ufundował europoseł Jarosław Wałęsa.

Turnieje rozegrano na boisku o sztucznej i bezpiecznej nawierzchni przy szkole „Fregata” w Oliwie.


Organizatorami turniejów byli: Klub „Ad-rem”, GOKF, przy wsparciu biura promocji UM w Gdańsku i Rady Dzielnicy Oliwa.


W kategorii seniorów, w finałach :
Pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie mecze w finałach, zdobyła ekipa ”Ad-rem” Oliwa grająca w składzie: Tomek Sroka, Mateusz Missa, Sebastian Gołębiewski, Adam Kruszyński, Grzegorz Staniszewski, Bartek Spadliński, Mateusz Malesa. .
Drugie miejsce zdobyła reprezentacja Rady Dzielnicy Oliwa.
Trzecie miejsce zajął zespół ZSAK i HU Oliwa .
Czwarte miejsce zdobył zespół GOKF- najmłodszy zespół turnieju.

Najlepszymi snajperami zostali: Sebastian Gołębiewski – 6 bramek
Tomek Sroka i Kevin Olszewski – po 5 bramek.
Najlepszymi zawodnikami uznano Tomka Srokę i Mateusza Szkodę.
Najlepszy bramkarz - Marek Ostrowski.
Zawodnikiem „fair play” został Sebastian Stagart.

Finaliści grupy młodszej

Do wyróżniających się zawodników w tej grupie należeli oprócz zwycięzców: Marcin Bokun, Adrian Bach, Daniel Łuczak i Alan Trzciński.

W kategorii młodszej (roczniki 2003 i młodsi) - zwyciężyła drużyna klubu „Ad-rem” Oliwa - grająca w składzie : Piotr Głowacki, Marcel Malinowski, Szymon Wyczołek, Adrian Nowak, Max Grafiński.

Drużyna ta wygrała w finale z ekipą DOS-GOKF dopiero po rzutach karnych. W normalnym czasie był wynik 5:5.

Najlepszym snajperem został Dawid Bartosiak (GOKF) - 3 bramki.
Najlepszym zawodnikiem uznano Piotra Głowackiego.
Najlepszym bramkarzem został Szymon Wyczołek.

W grupie tej do wyróżniających się graczy, oprócz zwycięzców i wyróżnionych, należeli także:
Adrian Styrna, Krystian Wąsikowski, Marcel Drzewucki, Mateusz Kepiński.

Finaliści grupy starszej


Zwycięskie zespoły i wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary europosła Jarosława Wałęsy oraz medale i dyplomy ufundowane przez GOKF a także nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Dzielnicy Oliwa, Wydział Promocji UM Gdańsk. Napoje i słodycze ufundowała RSM Budowlani.


Obsługę medyczną oraz sędziowską turnieju w grupie starszej zabezpieczył GOKF Gdańsk.


Organizatorzy dziękują także Przewodniczącemu Zarządu Dzielnicy Oliwa Tomaszowi Strugowi za pomoc w przygotowaniu i organizacji turniejów oraz opiekunowi zespołu ZSAKI HU Mirosławowi Szołucha za wzorowe dopilnowanie drużyn oraz dyrekcji szkoły „Fregata” za udostępnienie boiska.


Osobne słowa podziękowania kierujemy do przyjaciela dzielnicy Oliwa, posła do parlamentu europejskiego Jarosława Wałęsy za kolejny rok patronatu nad turniejem.
Zawody były kolejną imprezą klubu Ad-rem w ramach akcji „ Czerwona kartka rasizmowi w sporcie”.

za komitet organizacyjny;
społeczny animator sportu dzielnicy Oliwa
kierownik klubu „Ad-rem”
Ryszard Riviera

wstecz...