Rada Dzielnicy Oliwa

czwartek, 20 września 2018 r.

AktualnościRadni DzielnicyKomisje

DyżuryStatutDokumentyKontakt

Wyniki turniejów piłkarskich z okazji Święta 3 maja i XIV rocznicy przystąpienia Polski do UE

12.05.2018

Od 1 do 12 maja rozegrane zostały turnieje piłkarskie w 2 kategoriach wiekowych o puchary Święta 3 Maja oraz XIV Rocznicy Polski w Unii Europejskiej – ufundowane przez europosła Jarosława Wałęsę.

Turnieje rozegrano na boisku o sztucznej bezpiecznej nawierzchni przy szkole „Fregata’ w Oliwie.

Organizatorami turniejów byli: Klub „Ad-rem”, GZS i SS, Rada Dzielnicy Oliwa przy wsparciu biura promocji Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W kategorii seniorów w finałach:

I miejsce zdobyła ekipa: DCS Oliwa (dzielnicowe centrum sportu) oparta na zawodnikach klubu „Ad-rem”, grająca w składzie; Tomek Sroka, Mateusz Missa, Sebastian Gołębiewski, Adam Kruszyński, Grzegorz Staniszewski, Rafał Kowalski, Kamil Gołębiewski. Drużyna zdobyła w finałach 7 pkt.

II miejsce zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo - Usługowych w Gdańsku-Oliwie.

III miejsce – zespół – „Sd-rem”(młodzieżowcy)

IV miejsce - zespół - Team Łostowice

Najlepszymi snajperami zostali: Sebastian Gołębiewski – 9 bramek, przed Pawłem Ziarno – 7 bramek.

Najlepszym zawodnikiem uznano Sebastiana Gołębiewskiego.

Najlepszy bramkarz - Adam Kruszynski

Zawodnikiem „fair play” został Janusz Kiełbratowski.

Do wyróżniających się graczy w tej grupie należeli również: Paweł Ziarno, Sebastian Banach, Szymon Gorczyński, Bartek Dampc, Oliwer Hoppe.

3maja 2018 1

Finaliści grupy młodszej

W kategorii młodszej –roczniki 2002/2005:

- zwyciężyła drużyna „Turbo” z Gimnazjum nr 24 w Gdańsku - grająca w składzie: Dawid Ogrodowczyk, Eryk Białk, Krzysztof Przepiórka, Michał Młyński, Emil Szymczewski, Mikołaj Bittner, Patryk Dalewski, Kuba Pezowicz.

„Turbo" wygrało w finale z ekipą DCS Oliwa 2 :0 oraz z drużyną „Ad-rem” 3:1.

II miejsce zajęła ekipa DCS Oliwa pokonując młodzież „Ad-rem” 8:1.

Najlepszym Snajperem został Andrzej Częścik (DCS) - 6 bramek.

Najlepszym zawodnikiem uznano Dawida Ogrodowczyka (Turbo)

Najlepszym bramkarzem został Michał Młynski (Turbo).

W tej grupie do wyróżniających się graczy, oprócz zwycięzców i wyróżnionych, należeli także:

Dawid Bartosiak, Piotr Głowacki, Mateusz Masiulaniec, Michał Bodio.

Zwycięskie zespoły i wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary europosła Jarosława Wałęsy oraz medale i dyplomy ufundowane przez GZSiSS, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Dzielnicy Oliwa, Wydział Promocji UM Gdańsk. Napoje i słodycze zapewniła RSM Budowlani.

Wspaniałą niespodziankę sprawił organizatoromPZPN, który ufundował piłki i kubki dla uczestników turnieju .

Obsługę medyczną turnieju oraz sędziowską w grupie starszej zabezpieczył GZSISS Gdańsk.

Organizatorzy dziękują także Przewodniczącemu Zarządu Dzielnicy Oliwa Tomaszowi Strugowi za pomoc w przygotowaniu i organizacji turniejów oraz opiekunowi zespołu

ZSAKiHI Mirosławowi Szołucha za wzorowe dopilnowanie drużyn oraz dyrekcji szkoły „Fregata” za udostępnienie boiska.

Osobne słowa podziękowania kierujemy do przyjaciela dzielnicy Oliwa, posła do parlamentu europejskiego Jarosława Wałęsy za kolejny rok patronatu nad turniejem.

Turniej był kolejną imprezą klubu „Ad-rem” w ramach akcji „ czerwona kartka rasizmowi w sporcie”.

za komitet organizacyjny;

animator sportu dzielnicy Pliwa

kierownik klubu „Ad-rem”

Ryszard Riviera

wstecz...