Oliwianie.pl

Portal Rady Dzielnicy Oliwa

W 2021 roku Rada Dzielnicy Oliwa może wydać na potrzeby dzielnicy sumę 263 610 złotych. Teraz radni czekają na wnioski i propozycje mieszkańców na wydatkowanie powyższych środków. Prosimy również o wypełnienie ankiety oceniającej ubiegłoroczne wydatki i wyznaczającej kierunki wydatkowania tegorocznego budżetu.

Kwota 263 610 złotych wynika z uchwały NR XXVI/702/20 Rady Miasta Gdańska z dnia 27 sierpnia 2020 w sprawie wyodrębnienia na rok 2021 środków finansowych na działalność statutową jednostek pomocniczych.

Suma środków pieniężnych została wyliczona na podstawie stanu mieszkańców na dzień 30 września 2020 roku 14 645 (14824 osób w 2019 roku, 15088 osób w 2018 roku).

Zgodnie ze statutem dzielnicy, środki te mogą być przeznaczone na organizację przedsięwzięć i wspieranie lokalnych inicjatyw mieszkańców w zakresie poprawy warunków życia, zachowania porządku i bezpieczeństwa, edukacji, kultury, wypoczynku, rekeracji, integracji mieszkańców, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, ochrony środowiska, utrzymania i rozwoju infrastruktury, drobnych inwestycji oraz pokrycie kosztów konsultacji społecznych przeprowadzanych na wniosek Rady.

Do 18 stycznia 2021 roku Rada Dzielnicy Oliwa oczekuje na wnioski i propozycje mieszkańców na wydatkowanie powyższych środków.

Wnioski prosimy przesyłać:

  • pocztą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • pisemnie na adres Rada Dzielnicy Oliwa
    ul. Opata Jacka Rybińskiego 10
    80-320 Gdańsk Oliwa.

    Wnioski można również zostawić w skrzynce pocztowej znajdującej się przed wejściem do siedziby Rady Dzielnicy.

Jednocześnie uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej oceny wydatków Rady Dzielnicy Oliwa przeznaczonych na naszą dzielnicę. To nasze wspólne pieniądze, za które możemy choć w części zmieniać naszą dzielnicę. Prosimy o ocenę oraz o propozycje przyszłych wydatków. W minionym roku nasz budżet wynosił 266 tysięcy złotych. W roku 2021 ta suma to będzie 263,6 tyś złotych. Wyniki tej ankiety pozwolą nam dokładniej zbadać potrzeby mieszkańców Oliwy.

W roku 2020 naszym priorytetem było ponowne zazielenienie dzielnicy. Najwięcej środków wydaliśmy na program odtworzenia zadrzewień ulic Grunwaldzkiej, Rybińskiego, Polanki, Grottgera, Bitwy Oliwskiej oraz Czyżewskiego. Kontynuowaliśmy także program zazieleniania poboczy – z naszej inicjatywy rok temu powstały już nowe zielone pobocza, klomby i kwietniki przy ulicach Żeromskiego, Hołdu Pruskiego oraz Kanapariusza, a w 2020 roku powstały kolejne przy ulicach Grottgera, Tatrzańskiej, róg Asnyka i Wita Stwosza oraz róg Czyżewskiego i Gdańca.

Staraliśmy się służyć lokalnej społeczności m. in. przez dofinansowanie przebudowy działu dziecięcego w Bibliotece Oliwskiej, wsparcie młodych sportowców, seniorów i najuboższych mieszkańców naszej dzielnicy. Reagowaliśmy również na bieżące problemy, remontując schody oraz punkt widokowy pod wieżą na Pachołku czy odtwarzając zniszczoną przez wandali wiklinową "Altanę westchnień" przy Stawie Młyńskim. Z budżetu dzielnicy stanęło kolejnych osiem ławek, o co wnioskowali mieszkańcy.

Ankieta składa się z 8 pytań. Jej rozwiązanie zajmie jedynie 5-10 minut. Będziemy wdzięczni za przesyłanie ten ankiety dalej. 

>>>Link do ankiety

 


Aktualności

Radni Dzielnicy

Dyżury

Komisje