Zapraszamy na otwarte warsztaty dla osób indywidualnych oraz dla grup i kolektywów, które chcą zrealizować swoje pomysły dźwiękowe. Może to być nagranie prostej piosenki, fragmentu własnego tekstu, podcastu czy innej pracy dźwiękowej.
Zachęcamy uzdolnione dzieci, nieformalne grupy czy choćby grupę sąsiadów chcących zarejestrować swój pomysł. Niech to będzie wspaniała pamiątka i dobra zabawa!
Adresujemy naszą ofertę do osób, które chcą popracować nad swoim pomysłem, zapoznać się z tajnikami pracy w studio, jak również do tych, którzy chcą pierwszy raz stanąć przed mikrofonem i być może rozwinąć swoją pasję w przyszłości.
Nasz projekt to również część procesu budowy nowego miejsca dedykowanego mieszkańcom Oliwy jakim naszym zdaniem będzie wkrótce budynek przy Wita Stwosza 23. Otwierając pracownię dźwiękową dla mieszkańców i mieszkanek Oliwy, mamy nadzieję, że zaczną częściej odwiedzać to miejsce i poczują się tu jak u siebie. Prace dźwiękowe, które powstaną podczas zajęć warsztatowych, jeśli będzie taka wola autorek i autorów, zostaną zaprezentowane i opublikowane, co mamy nadzieję, da zaczyn do stworzenia w przyszłości Dźwiękowego Archiwum Oliwy.
KIEDY: 30.11. – 01.12.2024 (sobota-niedziela) | godz. 12.00-16.00
GDZIE: Fundacja LEKKOŚĆ || 3 piętro || budynek dawnej szkoły przy ul. Wita Stwosza 23 w Gdańsku Oliwie
DLA: wszystkich
WSTĘP WOLNY
Opiekun projektu:
Piotr Pawlak – muzyk, producent audio. Autor muzyki do teatru, filmu, baletu i widowisk multimedialnych. Współtworzył zespoły Kury, Łoskot, Kaszebe, YeShe, Bielizna, Rito. Członek projektów Cobra – Johna Zorna oraz Męskie Granie Orkiestra 2019. Producent kilkudziesięciu płyt. Prowadzi warsztaty z niepełnosprawnymi oraz zajęcia dźwiękowe z dziećmi i młodzieżą. Autor pracy audio obecnej w Kolekcji Sztuki Współczesnej MIasta Gdańska. Laureat nagród kulturalnych Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Grand Prix Audionomia Award 2022. Stypendysta MKiDN. Członek Fundacji LEKKOŚĆ i Stowarzyszenia Arbuz – nagrodzonego Splendorem Gedanensis i Medalem św. Wojciecha.
Sfinansowano z budżetu Rady Dzielnicy Oliwa