Oliwianie.pl

Portal Rady Dzielnicy Oliwa

Od piątku w Oliwie przy al. Grunwaldzkiej 567 ozdobione zostało kolejne drzewko. To dalsza część projektu KOLOROWY GDAŃSK.

Wcześniej w porozumieniu z Centrum Integracji Społecznej w Gdańsku TPBA koło Gdańskie świętowało w Oliwie tegoroczny Międzynarodowy Tydzień Dziergania w Miejscach Publicznych. Pani Beata otuliła kolorowym, dzianinowym, ręcznie wykonanym patchworkiem drzewko na ulicy Cystersów naprzeciwko Przelewki Kawiarnia, gdzie cieszy oczy już od 19 czerwca br.

Projekt KOLOROWY GDAŃSK, to projekt Pracowni Rękodzielniczej CIS w Gdańsku, który ma na celu zaangażowanie Uczestniczek i Uczestników w działania związane ze SZTUKĄ PUBLICZNĄ.

Dzianina wykonana jest szydełkiem, jedną z najbardziej tradycyjnych technik patchworkowych-granny square. Wykonanie takiej dzianiny w zależności od wielkości potrafi trwać kilka miesięcy.

Kolorowe dzianiny nożna montować na różnych obiektach, w tym na drzewach, którym to nie szkodzi. Dzianiny są ażurowe, czyli przewiewne, nie są przybijane gwoźdźiami ani takerami.

Ciekawą obserwacją jest to iż kora drzewa w swej strukturze nie jest gładka, ma rowki gdzie wraz z ażurową dzianiną życie żyjątek kwitnie, można to zaobserwować już na kilku takich dzianinach w mieście.

Mamy nadzieję, że ozdobione drzewka wniosą dużo radości i pozytywnej energii dla mieszkańców oraz gości.

Jan Faściszewski


Aktualności

Radni Dzielnicy

Dyżury

Komisje